קורס החייאת תינוקות

קורס עזרה ראשונה לתינוקות שכל הורה חייב ללמוד כדי לשמור על הדבר היקר לו מכל.

מטרת קורס החייאת תינוקות

המטרה של קורס החייאה לתינוקות הוא להקנות את הידע העיוני והמעשי בהצלת חיים במצבי חירום בדגש על תינוקות וילדים (ניתן להוסיף גם תכנים למבוגרים), אנו נלמד ונתרגל:

 1. החייאת תינוקות
 2. מצבי חנק בתינוקות
 3. פרכוסי חום
 4. אלרגיות
 5. טביעה
 6. הרעלות
 7. התחשמלות
 8. נפילות וחבטות

למי מתאים קורס עזרה ראשונה לתינוקות

הקורס מתאים לכולם! הורים, אחים, דודים וגם סבא וסבתא 🙂 כל מי שבא במגע עם התינוק יקבל את מיטב הכלים להתמודדות במצבי חירום!..

המדריך שלנו יגיע עד אליכם עם כל אמצעי הלימוד וההדגמה ויעביר לכם סדנת הצלת חיים בלתי נשכחת! אנו מאמינים שאת הידע הזה כל הורה צריך!

היתרונות שלנו:

 • לסדנאות ניתן לצרף משתתפים ללא הגבלה! כמה שתרצו! הורים, חברים, שכנים, משפחה וכל זאת ללא תוספת תשלום.
 • לא צריך להתנייד לאף מקום! חוסכים זמן, נסיעות, וכסף ומתרגלים בבית באווירה אינטימית ופתוחה ולא בפורום רחב שלעיתים מתביישים לשאול שאלות או לא מספיקים לתרגל מקוצר הזמן.
 • הזמן כולו מוקדש לכם – ללמוד, לשאול שאלות ולתרגל.
 • ניתן לתאם הדרכות בכל הארץ!
 • ברוב אזורי הארץ ניתן לתאם בכל שעות היממה: בוקר, צהריים, ערב, ימי שישי וצאת השבת! פשוט לקבוע תאריך, שעה ומקום ולצלצל לתיאום!
 • הצוות שלנו מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון רב הן בתחום ההדרכה והן בפעילות יומיומית “בשטח” – מובטח שתקבלו את הידע בצורה חוויתית, נעימה, ומקצועית (התרשמו בדף הפייסבוק שלנו מהתגובות).

קורס החייאה לתינוקות סילבוס

נושא לימודהסבר
החייאההסבר על מערכות הגוף, אנטומיה, פיזיולוגיה, משולש החיים, חשיבות העזרה הראשונה, כללי הגשת עזרה ראשונה
הסבר מקדים להחייאה
למה עושים החייאה? מה מטרת ההחייאה? באילו מצבים עושים או לא עושים החייאה? מה קורה בגוף בזמן ההחייאה? איך עושים החייאה נכון? סדר הפעולות בהחייאה, הדגמה של המדריך + הצגת קטעי וידאו רלוונטים.
תרגול החייאה על בובה תוך מתן פידבקים ותמיכה מהמדריך. 
תרגול החייאה בילדים ותינוקות על בובות תואמות. 
חנק
אנטומיה של מערכת הנשימה, גורמי החנק הנפוצים, איך מטפלים במקרה חנק ומה אסור לעשות, טיפול בחנק באוכלוסיות שונות: תינוקות, ילדים, ונשים בהריון + תרגול מעשי על בובות.
טביעהרקע כללי מה קורה בגוף בזמן טביעה, הסבר על סוגי הטביעות השונות ודרכי הטיפול בהן.
דגשים נוספים הרלוונטים לתינוקות וילדים בנושא טביעה ודרכי מניעה.
 
הרעלה
הסבר על נושא הרעלים, איך רעלים משפיעים בעיקר על גוף התינוק הקטן, למה כדאי לשים לב וממה כדאי להימנע, מומלץ לקרוא מאמר שכתבנו כאן, נלמד גם איך מטפלים במקרה של הרעלה?
התחשמלותמה זרם החשמל מחולל בגוף? מה עושים במקרה של התחשמלות? ממה יש להימנע ועל מה חשוב לשים לב בנוגע לתינוקות בהקשר זה.
פרכוסי חוםנפתח בהסבר כללי על הנושא, נלמד מה אסור ומה מותר לעשות במצב של פרכוסי חום? נבין מתי מדובר במקרה חירום אמיתי ומתי לא, ומה עושים בכל סיטואציה.
נפילותהסבר על מבנה הגוף השונה אצל התינוק, נבין האם יש שוני בנפילה בין מבוגר לתינוק, נלמד מה עושים במצב של נפילה ואיך להימנע ממצבים אלו.
אלרגיות
נפתח בהסבר כללי על אלרגיות שונות, מה קורה בגוף בזמן אלרגיה, נבין את דרגות החומרה באלרגיה, נלמד לזהות האם מדובר באלרגיה או תסמין חולף, מה עושים במצב של אלרגיה?
קורס החייאת תינוקות
גם אלירז ואילנית בחרו בחברת ניתאי!
קורסים נוספים שלנו
חברת ניתאי נבחרה ע”י HOT להעביר סדנת החייאה בסדרה דוקומנטרית שתעלה בהמשך
נגן וידאו אודות קורס החייאת תינוקות
להלן כתבה מתוך אתר YNET על חשיבת הנושא
הדרכות שאנו מעבירים בכל הארץ
Yahav Saydon
קרא עוד
וואווו....הדרכה שמקיפה על הצד הטוב ביותר והמקצועי ביותר באמת את כל הסיטואציות המלחיצות!!! הדרכה שווה ממש! אנחנו ממש הרבה יותר רגועים אחרי שאנחנו יודעים מה צריך , מתי צריך ואיך צריך! תודה רבה לכם!
אדיר לוי
קרא עוד
קורס מעולה, הדרכה שמוסיפה ומעשירה את המידע בהגשת עזרה ראשונה. הקורס הטוב ביותר מדריך למופת מקצוען סבלני ומסביר כמו שצריך.
אדיר לוי
קרא עוד
הדרכה מעשירה ומחכימה. מדריך מקצועי, מעביר את ההדרכה בצורה פנומנלית!!
הקודם
הבא
שאלות נפוצות

ישנן 2 אפשרויות לקיום הקורסים: בכיתות ההדרכה שלנו ברחבי הארץ: תל אביב, הרצליה ונתניה  – במקומות נגישים ונוחים להגעה! אך יש גם מסלול נוסף: הגעה עד אליכם לכל הארץ! אתם קובעים תאריך, שעה ומקום ואנו מגיעים לחוויה מצילת חיים!

היה ניתן לחשוב, שאין צורך כלל ללמוד עזרה ראשונה, הרי במקרי חירום, בין כה וכה אנו מזעיקים עזרה. אך לא כן הוא. למה נקראת שמה “עזרה ראשונה”? זאת משום שבמצבי חירום, הדקות הראשונות לאחר הפגיעה, נקראות “דקות זהב”! זהו הזמן הקריטי ביותר עבור הנפגע לקבל טיפול מציל חיים! אם בפרק הזמן הזה הנפגע יקבל טיפול מידי ומציל חיים – יהיה ניתן להציל אותו בהמשך! אך אם עבר זמן הזהב והנפגע לא קיבל טיפול – גם אם יבוא אחר כך צוות רפואי שלם – לא ניתן יהיה לעשות דבר.. כי זמן הזהב עבר. לכן, הקורס נקרא “עזרה ראשונה” כי בדיוק לשם כך צריכים אותנו – לעזור רק בהתחלה. הרי אם נחשוב על כך, כשקורה מקרה חירום – מי שבדרך כלל נתקל בכך הוא האזרח הפשוט ולא איש רפואה מקצועי – ולכן מובנת חשיבות הלמידה של עזרה ראשונה בקרב כל אדם.

בובות החייאה מיוחדות המדמות גוף של תינוק ומבוגר וכן ילדים, אמצעי חבישה מגוונים ונפוצים, מכשיר דפיברילטור לתרגול, חמצן, אמבו, סקשן, בובת לידה, מנתבי אוויר, קרש גב וקיבועים, ועוד. כמו כן, אנו מציגים קטעי וידאו מרתקים ורלוונטים הקשורים לכל נושא ונושא ואף מאפשרים לכל חניך לתרגל על הציוד עד להבנה מלאה.

כן, מקבלים כרטיס פלסטיק (כמו כרטיס אשראי) שעליו מוטבעים פרטיכם האישיים.

לדוגמא:

קורס עזרה ראשונה 8 שעות

לאחר הקורס אנו שולחים לחניך את הכרטיס בדואר מהיר לכתובת שלו. מי שצריך אישור מידי, אנו שולחים למייל אישור מיד לאחר הקורס – האישור יכול לשמש לכל צורך עד להגעת הכרטיס בדואר.

כן! לא משנה לאיזה צורך, הכרטיסים שלנו מוכרים על ידי כל הגופים במדינת ישראל! אם היקף השעות הנדרש במקום העבודה זהה להיקף השעות שלמדת אצלנו – הכרטיס מאושר בכל מקום!

ניתן לתאם רענון עזרה ראשונה אצלנו בכיתות ההדרכה או אצלכם בכל הארץ 😊

כל שנתיים צריך לבצע רענון עזרה ראשונה. אך חשוב לשים לב: יש לבצע את הרענון -בטרם- עברו שנתיים.

יש לעבור את הקורס שוב.

קורס מתוקשב הוא קורס שאת חלקו לומדים בבית, באתר האינטרנט שלנו, וחלקו מועבר באופן פרונטלי ע”י מדריך.

מטרת הקורס היא לאפשר לחניך ללמוד בזמנו החופשי בבית את כל התכנים העיוניים והתיאורטיים ולהגיע אלינו לאחר שצבר את הידע התאורטי בכדי להשלים את החלק המעשי של הקורס. ישנם דברים שחובה לתרגל ואי אפשר רק ללמוד בבית, כמו: החייאה, חנק, חבישות, קיבועים, שימוש בדפיברילטור, ועוד.

ישנם לא מעט מקצועות הנדרשים על פי חוק לעבור קורס עזרה ראשונה בישראל: מורים, גננות, סייעות, מטפלות, מצילים, מורי דרך, מדריכי ירי, מאמני ספורט, ועוד.

כאן נמליץ לקחת את הקורס היוקרתי ביותר שלנו – קורס חובשים! מדובר על קורס מושקע המקנה ידע רב בהצלת חיים ומאפשר לחניך לאחר מכן להתנדב בארגוני הצלה, וכן לעבוד במרפאות, אמבולנסים וכן ללוות טיולים. בסוף הקורס החניך מקבל תעודת חובש.

המדריכים שלנו כולם בוגרי ארגוני רפואה מובילים בישראל – כולם בעלי נסיון הדרכתי וטיפולי רב – לקריאה על הצוות שלנו אפשר ללחוץ כאן.

ניתן להיכנס לדף הפייסבוק שלנו או לקרוא תגובות בגוגל. כמו כן נוכל לשלוח המון המלצות מגופים מוסדיים למי שמעוניין בכך.

חברת ניתאי תיתן לכם חווית לקוח אולטימטיבית – החל מהשיחה עם יאיר, המנהל הנפלא שלנו, דרך קבלת מחיר הוגן ונוח, ולסיום – הדרכת עזרה ראשונה עם מדריך מנוסה ומקצועי תוך הבטחה שאת הקורס תסיימו עם ידע פרקטי בהצלת חיים!

בנוסף, חברת ניתאי מאושרת ע”י משרד הבריאות לקורסי חובשים ונהגי אמבולנס (לא כל חברה בענף מאושרת, כדאי לבדוק באתר משרד הבריאות) וכן חברתנו היא היחידה בענף בעלת תו אמון הציבור לאמינות והגינות בעסקים!

בהחלט! ערכות עזרה ראשונה מכל הסוגים, מכשירי דפיברילטור וכן ציוד עזרה ראשונה.

קורס המתמקד בעיקר ממצבי חירום אצל תינוקות וילדים. המדריך שלנו יגיע עד אליכם לכל רחבי הארץ עם כל הציוד הנדרש לתרגול ויקנה לכם ידע וביטחון לטפל בכל מצב חירום של ילדיכם.

בהחלט! בקורס עזרה ראשונה לא לומדים דברים המנותקים מהמציאות. כולנו חיים בעולם במציאות לא צפויה ואין לדעת מה יכול לקרות. בקורס לומדים על מצבי החירום הנפוצים ועל דרכי הטיפול בהם. מצבי חירום בהם כל אחד יכול להיתקל בחייו.