facebook
לוגו ניתאי גדול

איך לטפל בעקיצת מדוזה?

הקיץ כבר כאן, סוף כל סוף יש לכם הזדמנות ללכת לים. אך כולם יודעים כי בתחילתו של הקיץ מחכה בים הפתעה לא כל כך נעימה. אנו כמובן מדברים על המדוזות, בחודשיים הראשונים של הקיץ הן נמצאות בכל החופים השונים. יש כאלה שהמדוזות לא מונעות מהם להגיע לים, הם אפילו מוכנים להיכנס גם למים. אך מה עושים כאשר מתמודדים עם עקיצה של מדוזה? לכל אחד יש שיטה שונה בראש שעליה הוא שמע המלצות מעולות. הגיע הזמן לדבר על עקיצת מדוזה  טיפול בצורה שלא תשאיר מקום לספק. הכנו לכם רשימה של כל הטיפולים הקיימים שבאמת ישפרו את הכאב לאחר עקיצת מדוזה ועם הכוויה שמגיעה איתה. כל מי שחושב שהוא חכם גדול כאשר הוא נכנס למים יגלה כי העקיצה תהיה לא נעימה. אך יש כמה פתרונות שאמורים להפוך אותה להיות עניין שהוא בגדר הנסבל מבחינתכם.

האם עקיצת מדוזה מסוכנת?

עוד לפני שנדבר על עקיצת מדוזה טיפול חשוב להבין עד כמה העקיצה עצמה מסוכנת. יש כאלה שמסיקים מסקנות מבלי שיש להם מקורות שונים להתבסס עליהם. לפני שתעשו צעד כזה או אחר יהיה עליכם לדעת כי אתם מבינים את השלכותיו. באופן עקרוני עקיצה של מדוזה היא לא מסוכנת או ארסית, כך שמי שזה לא מפריע לו יכול להתמודד איתה. הבעיה העיקרית עם עקיצה של מדוזה זה שהיא פשוט לא נעימה בלשון המעטה. העקיצה עצמה צורבת מאוד, בטח אם מדובר על עקיצה שמתפרסת על אזור נרחב. יכול להיות אפילו שתתקשו לבצע לזמן מוגבל כל מיני פעולות שונות שביצעתם אותן בחופשיות. מהסיבה הזאת אנשים מחפשים פתרון יעיל לעקיצות של מדוזה. ברגע שהעקיצה עצמה תגביל אתכם זה עשוי לשבש את כל שגרת החיים שלכם. תרצו לחזור לבצע פעולות שאינכם יכולים לעשות בגלל העקיצה עצמה.

מהי החשיבות של טיפול מהיר בעקיצה?

כמו כל טיפול, גם כאשר מדובר על עקיצת מדוזה טיפול ישנה חשיבות למהירות התגובה. יש כאלה שנותנים לעקיצה את הזמן שלה, דבר שלא בהכרח יביא איתו דברים טובים. הרי העקיצה עשויה להחמיר כל עוד אינכם מטפלים בה, מוטב כי תנסו להתמודד איתה בהקדם. בו בזמן כל זמן שעובר שאינכם מטפלים בעקיצה הוא זמן שבו היא תגרום לכם לאי נוחות. לא חבל על הזמן שאתם מבזבזים מבלי שתהיה הצדקה אמיתית? את הטיפול מוטב ליישם מיד כאשר מגיעים לבית אחרי העקיצה של המדוזה. הרי לא תיקחו אתכם לים את כל התכשירים השונים לטיפול בעקיצה. כך שתוכלו ליישם את הטיפים שנלמד אתכם כאן כבר שתגיעו לבית שלכם. אם אין לכם את התכשירים השונים מוטב כי תיגשו לחנויות השונות לבצע רכישה. הכי חשוב שלא תחכו עד שיהיה מאוחר מידיי בכל מה שנוגע לטיפול בעקיצה של מדוזה.

איך מתמודדים ביעילות עם עקיצת מדוזה?

עקיצת מדוזה טיפול זה לא עניין מסובך, אפילו אם אין לכם את הידע הנדרש לטפל בו. אלו הם השלבים שיהיה עליכם ליישם אותם מיד לאחר עקיצת המדוזה או כאשר תגיעו לבית. כמובן שאם המצב מצריך טיפול מיוחד יהיה עליכם לגשת לרופא על מנת שינחה אתכם מה נכון לעשות. תזכרו כי הטיפול שתבחרו בו יהיה זה שיביא אתכם למקום שבו אתם רוצים להיות.

 • בשלב הראשון יהיה עליכם להרחיק מגופכם שיירי מדוזה שעלולים להידבק אליכם. כמובן שאינכם מבצעים את הפעולה עם ידיים חשופות, שכן זה רק עלול להחמיר את המצב. תוכלו לקחת מקל או כל חפץ אחר שיחצוץ בניכם לבין שיירי המדוזה שאותם הינכם מנסים להרחיק.
 • לאחר מכן יהיה עליכם להימנע מכם התעסקות עם אזור העקיצה. יכול להיות שמאוד יבוא לכם לגרד את האזור שבו נעקצתם. כמו עקיצה של יתוש או כל חרק אחר, הגירוי יגרום לכם לרצות לגרד אותו. אל תתפתו לעניין הזה, הימנעו ביתר שאת מכל מה שנוגע להתעסקות עם אזור העקיצה.
 • הפעולה הכי נכונה כדי למנוע החמרה של המצב תהיה לשטוף את האזור. השטיפה של האזור אמורה להיעשות קודם כל עם מי ים, ולאחר מכן עם מי ברז. נדגיש שוב כי גם במהלך השטיפה עצמה אינכם משפשפים את האזור או מתעסקים איתו כדי לא למנוע החמרה של המצב.
 • מרגישים כי המצב מחמיר? אין מקום לקחת סיכונים בהקשר הזה. אם מופיעים כל מיני תסמינים שמדאיגים אתכם מוטב לגשת מיד לטיפול רפואי. במרבית חופי הים תוכלו למצוא מקום שבו מעניקים עזרה ראשונה. בו בזמן תוכלו למצוא בקרבת החוף כל מיני מוקדים שונים בהם תוכלו לקבל טיפול הולם.

איך מרגיעים את הגירוי של העקיצה?

הגירוי של העקיצה גורם לכך שאתם לא מצליחים לשמור על שגרה נורמטיבית? אנו יכולים להבין אתכם, כל הזמן תרצו לגרד את האזור דבר שאסור לעשות בשום פנים ואופן. אז מה כן תוכלו לעשות כדי למנוע מצב שבו העסק כולו מחמיר? ראשית יהיה עליכם ליישם את הטיפים השונים שאותם הבאנו לכם. אם תטפלו בעקיצה עוד בחוף הים תוכלו לראות שיפור מידיי בעוצמת הצריבה שלה. אף אחד כמובן לא יכול להגיד כי העקיצה לא תהיה צורבת, הרי זה לא נשמע הגיוני לאף אחד. מה שכן תוכלו למצוא המון קרמים שונים שכל תכליתם זה לעצור את הגירוי. יש כאלה שמשתמשים באלוורה, אחרים בוחרים כל מיני תכשירים אחרים. מבחינתכם עקיצת מדוזה טיפול מצריך מכם להגיע למצב שבו אתם ממשיכים בשגרה הרגילה. אם המשכתם בשגרת החיים הרגילה סימן שטיפלתם בעקיצה כמו שצריך. בכל פעם שהמצב לא משתפר תוכלו להתייעץ עם רופא שיסייע לכם לעשות את הבחירות הנכונות.

קפיצה לתוכן מעניין

בואו ללמוד יותר! הצטרפו לקורסים שלנו ברחבי הארץ: 054-2444533

נשמח לשמוע ממכם
רוצים ללמוד יותר? להזמין סדנא אליכם לבית או להגיע אלינו לכיתות הלימוד ברחבי הארץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עזרה ראשונה לרופאי שיניים

קורס עזרה ראשונה לרופאי שיניים הינו חשוב במיוחד שהרי שלל מצבי חירום יכולים לצוץ תוך כדי טיפול שיניים שגרתי. לכן, רופאי שיניים נדרשים לעבור קורסי עזרה ראשונה על בסיס קבוע כדי להחזיק בידע העדכני ביותר.

הקורס אותו עוברים הרופאים מחולק ל2- סוגים, ותלוי האם מדובר ברופא שיניים כירורג המטפל בהרדמה, או רופא מרדים
בלי קשר, או לא:

 1. קורס עזרה ראשונה סטנדרטי.
 2. קורס ACLS.
היכן עוברים את הקורס?

אנו בחברת ניתאי מציעים לכם 2 אפשרויות לנוחותכם:

 • הגעת מדריך עד אליכם למרפאה – חוסכים זמן ונסיעות ומקבלים מחיר משתלם במיוחד לכל צוות המרפאה
  (בהזדמנות זו יוכל המדריך לבדוק שתיק העזרה ראשונה שקיים אצלכם במרפאה עדכני ואין בו ציוד פג
  תוקף).
 • הגעה לקורסים שלנו ברחבי הארץ – יוכל להתאים בעיקר לרופאים ללא צוות רחב העובדים לבד.

מי צריך לעבור?: רופא שיניים, שינניות וסייעות.

מקבלים תעודה?

בהחלט. מוכרת ומאושרת.

מלאו את הטופס לשמיעת פרטים נוספים ללא התחייבות!
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× איך אפשר לעזור?