facebook
לוגו ניתאי גדול

קורס עזרה ראשונה לגננות מדוע חשוב לקחת אחד

קורס עזרה ראשונה לגננות וסייעות בהיקף 22 שעות

לאחרונה נכנס חוק הפיקוח על המעונות שחלק מדרישותיו הוא מעבר קורס עזרה ראשונה 22 שעות בגני הילדים + קורס רענון בעזרה ראשונה בהיקף 8 שעות אחת לשנתיים.

הקורס מתאים לגננות, סייעות ומטפלות. אצלנו בניתאי תקבלו הכשרה מקיפה במצבי החירום + תעודת עזרה ראשונה מוכרת ומאושרת.

ישנם מספר מסלולים:

 1. תוכלו לתאם מדריך מטעמנו לכל מקום ושעה שתבחרו – המדריך ילמד, יתרגל ויתן ביטחון אמיתי בהצלת חיים!
 2. להגיע אלינו לכיתות ההדרכה בתל אביב בלי הגבלה של מינימום משתתפים.
 3. לקצר את הזמן וללמוד דרך אתר האינטרנט שלנו את החלק העיוני ולתאם מדריך למפגש אחד של החלק המעשי בקורס.
מעוניינים בקורס עזרה ראשונה? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

ההורים שמכניסים את ילדיהם לגן כזה או אחר סומכים על הגננת שנמצאת בו. הם ירצו לדעת כי לגננת יש את הידע המקצועי להתמודד עם כל מיני מצבים שונים. החל ממצבים פשוטים וקלים, ועד למצבים שעשויים להיות במידה רבה מסכני חיים. הילדים נמצאים שעות ארוכות בגן, לכן יכולים להתרחש להם כל מיני מצבים שונים. מהסיבה הזו, קורס עזרה ראשונה לגננות הוא חובה ולא בגדר רשות. על מנת שהגננת תוכל לעבוד בגן ילדים יהיה עליה לעבור את הקורס הספציפי הזה. אחרי השלמת הקורס יהיה ניתן גם לקבל את ההסמכה מטעם מוסד הלימוד. כמובן שיש כל מיני קורסים שונים שניתן לעבור, חלקם מקיפים יותר ופחות. אך הכי חשוב שיהיה לגננת את הידע הבסיסי איך להתמודד עם מצבים שונים שעשויים לקרות. ילדים לא צפויים, לכן קורס עזרה ראשונה יכול להיות אבן דרך משמעותית.

מדוע גננות צריכות לעבור קורס עזרה ראשונה?

האחריות על הילדים משעות הבוקר עד שעות אחר הצהריים נמצאת רוב הזמן בידיים של הגננת. הגננת היא זאת שאמורה לתפעל סיטואציות מסוימות, ההורים לא נמצאים בקרבת מקום. כאשר מדובר על אחריות לכמה עשרות ילדים בו זמנית, החשיבות הופכת להיות גבוהה שבעתיים. הגננת צריכה לדעת להתמודד עם בעיות התנהגות, אך גם עם מצבים בריאותיים לא קלים. לכל ילד יכולים להיות את העניינים שלו, הגננת מבחינתה היא הדמות האחראית. זאת שהילדים וגם ההורים נושאים אליה עיניים כאשר מתרחשת סיטואציה בריאותית שיכולה להיות מסכנת חיים.

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה לגננות?

תפעול של מצבי חירום בילדים ובמבוגרים עשוי להיות שונה מכל מיני היבטים. לכן קורס עזרה ראשונה לגננות הוא קורס ייעודי שמתמקד במצבי חירום אצל ילדים. הגננות צריכות להבין איך הן מטפלות בילדים ואיך הן דואגות לבריאותם. לפיכך בקורס נותנים דגש על כל מיני בעיות נפוצות שעשויות לקרות בגן ילדים. בין אם מדובר על פציעות כתוצאה מחבלות, חנק בזמן אכילה או כל מיני עניינים נוספים. תשומת הלב של הקורס תהיה על סיטואציות שכיחות שקורות בגני ילדים כל הזמן. לאחר השלמת הקורס הגננת תהיה מוסכמת לטפל בכל מיני מצבים גדולים וקטנים כאחד.

מעוניינים בקורס עזרה ראשונה? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

מתי צריך לעבור קורס עזרה ראשונה ייעודי?

ברוב מוסדות הלימוד קורס עזרה ראשונה לגננות הוא תנאי סף לקבל תואר. כיום גננת בגן ילדים צריכה להחזיק בתואר ראשון על מנת להתקבל לעבודה מלכתחילה. גננת שלא מחזיקה בתואר ראשון מכל סיבה שהיא, צריכה לעבור קורס עזרה ראשונה טרם תחילת העבודה. ישנם גני ילדים שמעבירים את כל הצוות קורס עזרה ראשונה בכל שנה באופן קבוע. כמו שאתם מבינים תמיד ישנם דברים חדשים אותם ניתן ללמוד או להכיר מפעם קודמת. האינטרס כאן הוא אינטרס משותף גם של הגננות וגם של מנהלי הגן.

 

האם מדובר על קורס פרקטי או תיאורטי?

החשש העיקרי של כל גננת יהיה לעבור קורס שהוא בעיקר תיאורטי ולא פרקטי. הרי בסוף מה שהגננת תזכור בשעת לחץ זה את הפעולות שאותן היא למדה וביצעה בעצמה. קורס עזרה ראשונה לגננות חייב לשלב בתוכו גם פרקטיקה וגם תיאוריה – בעת ובעונה אחת. הגננת צריכה להבין מדוע היא מבצעת את הפעולות, באילו מצבים היא נדרשת ליישם אותן. אך מעבר לעניין הזה יהיה עליה לראות כי היא מבצעת את הפעולות בצורה נכונה ומדויקת. לעיתים אי ביצוע נכון של הפעולות לא יביא את הגננת למקום בו היא רוצה וצריכה להיות באותו הרגע.

כמה זמן נמשך קורס עזרה ראשונה לגננות?

המטרה היא לא להעיק יותר מדי על הגננות, גם ככה הן נמצאות תחת עומס מתמיד. עם זאת חשוב שהקורס יהיה מספיק מקיף כדי שהגננות יבינו איך לפעול בזמן אמת. אז כמה זמן נמשך בממוצע קורס עזרה ראשונה ייעודי לגננות? זה מאוד תלוי לאיזה קורס כל גננת נרשמת בהתאם למצב הקיים. הקורס האידיאלי הוא קורס עזרה ראשונה 22 שעות שמכשיר גננות בצורה מיטבית. מדובר על קורס של מספר מפגשים בו הגננת מכירה סיטואציות ומתנסה בתפעולן. כמובן שיש עוד קורסים קצרים וארוכים יותר שיכולים להיות ייעודיים עבור גננות. אך על כל גננת לזכור כי בסופו של יום היא תרצה להיות מוכשרת לפתור מגוון רחב של בעיות ומצבים.

 

כל כמה זמן צריך לעבור קורס עזרה ראשונה?

זה שגננת עברה לא מזמן קורס עזרה ראשונה, אין זה אומר שהיא יכולה להיות רגועה. בכל שנה מחדש מצטרפות עוד בעיות בריאותיות שעד לא מזמן היה קשה להתייחס אליהן. ההמלצה תהיה לעבור רענון עזרה ראשונה כל כמה שנים כדי לסגל מחדש את כל החושים. ישנם גני ילדים שמעבירים את הצוות החינוכי קורס עזרה ראשונה פעם אחת בשנה. השאיפה תהיה לגרום לצוות החינוכי להיות בטוח במה שהוא עושה ובפעולות שהוא מבצע. את התאריך המדויק יהיה ניתן לראות לפי תאריך פקיעת התוקף של התעודה אותה תקבלו.

מעוניינים בקורס עזרה ראשונה? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

מהי העלות של קורס עזרה ראשונה לגננות?

המחיר הוא קריטי וחיוני עבור גננות רבות שגם ככה לא מקבלות משכורות גבוהות למדי. ישנם מקרים בהם גן הילדים יהיה זה שיסבסד את העלות של הקורס עבור הצוות החינוכי. אם את מחליטה לעבור קורס עזרה ראשונה לגננות באופן עצמאי עלייך להכיר את העלויות. העלויות משתנות בין מוסדות הלימוד השונים, לכל מוסד לימוד יהיה את המחירון שלו. העלות הסופית של הקורס כולו מסכמת בכמה מאות שקלים בסך הכל. עליכם להיות עם האצבע על הדופק ולבחור את המקום שיהיה המושלם לכם ללמוד בו את הנושא הקריטי הזה.

קפיצה לתוכן מעניין

בואו ללמוד יותר! הצטרפו לקורסים שלנו ברחבי הארץ: 054-2444533

נשמח לשמוע ממכם
רוצים ללמוד יותר? להזמין סדנא אליכם לבית או להגיע אלינו לכיתות הלימוד ברחבי הארץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עזרה ראשונה לרופאי שיניים

קורס עזרה ראשונה לרופאי שיניים הינו חשוב במיוחד שהרי שלל מצבי חירום יכולים לצוץ תוך כדי טיפול שיניים שגרתי. לכן, רופאי שיניים נדרשים לעבור קורסי עזרה ראשונה על בסיס קבוע כדי להחזיק בידע העדכני ביותר.

הקורס אותו עוברים הרופאים מחולק ל2- סוגים, ותלוי האם מדובר ברופא שיניים כירורג המטפל בהרדמה, או רופא מרדים
בלי קשר, או לא:

 1. קורס עזרה ראשונה סטנדרטי.
 2. קורס ACLS.
היכן עוברים את הקורס?

אנו בחברת ניתאי מציעים לכם 2 אפשרויות לנוחותכם:

 • הגעת מדריך עד אליכם למרפאה – חוסכים זמן ונסיעות ומקבלים מחיר משתלם במיוחד לכל צוות המרפאה
  (בהזדמנות זו יוכל המדריך לבדוק שתיק העזרה ראשונה שקיים אצלכם במרפאה עדכני ואין בו ציוד פג
  תוקף).
 • הגעה לקורסים שלנו ברחבי הארץ – יוכל להתאים בעיקר לרופאים ללא צוות רחב העובדים לבד.

מי צריך לעבור?: רופא שיניים, שינניות וסייעות.

מקבלים תעודה?

בהחלט. מוכרת ומאושרת.

מלאו את הטופס לשמיעת פרטים נוספים ללא התחייבות!
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× איך אפשר לעזור?