facebook
מאושרים משרד הבריאות
אמון הציבור
בעלי תו אמון הציבור
ספק משרד הביטחון
מספר ספק: 0011024925

קורס עזרה ראשונה למורים ועובדי הוראה

לצערנו הרב, כמידי שנה המוני ילדים ואנשים נפגעים או חלילה מאבדים את חייהם בגלל תאונות, פציעות או אירועים מסכני חיים דוגמת אירועי לב או שבץ מוחי.  

קביעת  הרופאים, המקבלים את אותם נפגעים בחדרי המיון, הגורסת כי  “כל כך חבל, זה יכול היה להיגמר אחרת אילו רק היו מגישים להם עזרה ראשונה בזמן ” מסכמת את החשיבות העליונה שיש להגשת עזרה ראשונה וסיוע בשטח בזמן אמת, טרם הגעת האמבולנס והפרמדיקים. ההבדל בין שני הסנריומים הוא קריטי ומסתכם בשתי מילים: חיים או מוות. 

על אף העובדה  שידע בהגשת עזרה ראשונה והחייאה הוא ידע מציל חיים, למרבה הפלא אנשים רבים עדיין נמנעים מלהקיף את עצמם ברשת ביטחון יציבה  שמעניקה את אותה שליטה בסוגייה החשובה הזו. הסיבות להימנעות מרכישת הידע החשוב הזה יכולות להיות שונות ומגוונות: חוסר פניות לעניין, תפיסת חיים מוטעית מן היסוד של “לי זה לא יקרה”, אי ידיעה עד כמה קורסי ההכשרה נגישים ועלותם אינה יקרה על אף העובדה שמדובר בהכשרה שהיא בבחינת מעניקת חיים.

מדוע חשוב שמורים ילמדו קורס עזרה ראשונה

מי שבשום אופן אסור לו להימנע מרכישת הידע הקריטי הזה הוא מי שנמנה על אוכלוסייה שעובדת ביומיום  בדינמיקה בין אישית מול מסת קהל משמעותית לדוגמא: נהגים בתחבורה הציבורית על כל גווניה, עובדי רשתות מזון וסופרים למיניהם, עובדי אולמות אירועים, עובדי משרדי הממשלה, מדריכי טיולים וכמובן, בראש הפירמידה של העוסקים בהצלת החיים ממוקמים גננות וסייעות, מורים ועובדי הוראה במערכת החינוך שמונה בישראל כשני מיליון תלמידים. שני מיליון תלמידים שהוריהם שולחים אותם בבוקר אל יום לימודים, ומצפים מעובדי ההוראה להעניק להם חוויה לימודית בטוחה.

לשיטתנו, השאלה הראשונה והחשובה מכל שכל הורה צריך לשאול את המטפלת/ גננת/ מחנכ.ת של בנו או ביתו היא: “האם אתה מוסמך להגיש עזרה ראשונה? האם תדע מה לעשות אם חס וחלילה אחד מילדיי ייפצע במהלך משחק בחצר או ייחנק חלילה מגוף זר?” 

אנחנו מקווים כי כל עובד הוראה יענה  מיד בחיוב על השאלה הזו, ואם עד כה הוא לא עבר הכשרה שכזו- אנחנו כאן כדי להעניק את כל הידע הנדרש.

אפשר לחשוב על אלף ואחת דוגמאות של מצבי חירום המתרחשים במערכת החינוך בשגרת שנת הלימודים, או אז הראשונים שמובהלים לטפל במצב הם אותם מורים שנמצאים בשטח, אותם מורים המהווים דמות בוגרת  ואחראית  שתזמין מיד את שירותי ההצלה, אבל מה היא תעשה בדיוק באותם רגעים קריטיים של קריאה נואשת לעזרה? תעמוד מנגד קפואה וחסרת אונים?

המחשבה על קיפאון בתגובה של מחנכת ילדינו אל המול הילד או הילדה הזקוקים לעזרה כאן ועכשיו,  ואי הגשת עזרה באותן דקות קריטיות היא בלתי נתפשת. 

באותם רגעים בהם ילד ששאף חלק זר לריאותיו נחנק ומכחיל, או ילדה שמפרכסת ללא הפסקה בגלל התקף אפילפסיה בולעת את לשונה- גם אם המורה הוא המורה הטוב, הידען והרגיש  בעולם, אם הוא לא יודע משמעותו של תמרון היימליך מתוקף סמכותו- מדובר בהתנהלות שהיא על גבול הרשלנית  שתגרור עימה שרשרת של האשמות ותחושות קשות,  ומכל אלה אפשר להימנע בקלות.

הענקת קורס עזרה ראשונה והחייאה למורים, עובדי הוראה ואנשי חינוך היא ההכשרה החשובה במעלה שתוכל לאפשר פתיחת שנת לימודים שקטה ובטוחה, לתלמידים, להוריהם, למנהלי המסגרות, לכולנו.

קפיצה לתוכן מעניין

בואו ללמוד יותר! הצטרפו לקורסים שלנו ברחבי הארץ: 054-2444533

נשמח לשמוע ממכם
רוצים ללמוד יותר? להזמין סדנא אליכם לבית או להגיע אלינו לכיתות הלימוד ברחבי הארץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× איך אפשר לעזור?