facebook
לוגו ניתאי גדול

קורס עזרה ראשונה למטפלות

להיות מטפלת לגיל הרך = להיות אמא שנייה 

לטפל בילד או ילדה זוהי אחת מהמשימות החשובות ביותר עם אחריות קשה מנשוא. אך יש נשים שעבורן העבודה עם ילדים היא שליחות אמיתית, זה מה שגורם להן להרגיש תחושת סיפוק. קורס עזרה ראשונה למטפלות נועד על מנת להכשיר את המטפלות להעניק סיוע רפואי במידת הצורך. ההורים מצידם יכולים להיות רגועים כאשר הם יודעים שלמטפלת ישנה הכשרה לתת מענה רפואי ראשוני. אז מה את צריכה לדעת על קורס עזרה ראשונה המיועדת למטפלות? האם את מוכרחה לעבור את הקורס הזה? כיצד הוא יסייע לך מעבר לעבודתך כמטפלת? הגיע הזמן שתקבלי את כל התשובות טרם תחילת הקורס. כך תמצאי את עצמך לומדת מתוך הבנה כי מדובר על לימודים חשובים מאין כמותם.

לחשיבותה של המטפלת לגיל הרך אין שיעור. תפקידה הוא לתרום להתפתחות הילד, לעזור לו לפתח את הכישורים המוטורים והחברתיים שלו ולמעשה לתפקד כמעין אמא שנייה כשהורי הילד נמצאים בעבודה. השנים הראשונות של הרך הנולד, מוכרות לכולנו כאחת התקופות המורכבות ביותר בחייו של ילד. כל אמא ובאופן כללי זוג הורים, תמיד יזכרו את הפעוט הראשון שהם הביאו לעולם והיו צריכים לטפל בו.

מעוניינים בקורס עזרה ראשונה? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

מדוע מטפלות צריכות לעבור קורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה למטפלות נועד על מנת להכשיר אותן להעניק סיוע רפואי ראשוני. אף אחד לא מצפה מהמטפלות להיות אלה שמעניקות סיוע רפואי מדויק בהתאם להנחיות הכי מחמירות. אך המטפלת בחלק גדול מהמקרים תהיה המבוגר האחראי שיכול להעניק סיוע מותאם אישית. בין אם מדובר על פציעה כזה, על חבלה מסוימת או כל מטרד רפואי שעשוי לצוץ. ברגע שלמטפלת יהיו את הכלים להעניק סיוע רפואי ראשוני, המצב עשוי להיות בשליטה כל הזמן. לעומת זאת, אם המטפלת תעמוד בחוסר אונים – המצב עשוי להתדרדר במהירות גדולה מהמצופה. לכן כל מטפלת שנמצאת עם ילדים צריכה לעבור את הקורס הזה בהקדם האפשרי.

הדרכות עזרה ראשונה למטפלות שהעברנו בניתאי

האם חובה לעבור קורס עזרה ראשונה למטפלות?

כל מטפלת שעובדת באופן רשמי מטעם משרד החינוך או התמ”ת מחויבת לעבור קורס עזרה ראשונה. זוהי דרישה בסיסית כדי להתקבל למוסדות לימוד רשמיים ועל מנת להשלים את הלימודים. גם צוותי החינוך האחרים מחויבים לעבור קורסי עזרה ראשונה על מנת לקבל את האסמכתאות הנדרשות להם. כפי שאתן מבינות הסיוע הראשוני בעת מצב חירום רפואי הוא זה שיכול לעשות את ההבדל. חשוב שלכל איש חינוך יהיו את הכלים הדרושים להעניק סיוע ראשוני, גם אם סיוע מועט. במבחן התוצאה אנו רואים עד כמה הסיוע הקטן הפך להיות קריטי וחיוני.

המציאות ה”לא נעימה” וההתייחסות הנדרשת כלפיה

 בכל שנה נפצעים בישראל בלבד מאות אלפי ילדים באירועי בטיחות. פציעות של ילדים גורמות כאב וסבל פיזיים ונפשיים, הן לילדים שנפצעים, והן לבני משפחותיהם. מרבית מההיפגעויות בקרב ילדים – מקורם בתאונות בית ופנאי.

לעיתים, במקרה החמור, אירוע הבטיחות עלול להסתיים חלילה בנזק בלתי הפיך ואף במוות. לכן , בייחוד בגיל הרך המטפלות מבצעות תפקיד חשוב בשמירה על בטיחות הילדים. מודעות לסכנות ותשומת לב מספקת של המטפלות יכולים למנוע הרבה מן התאונות ולחסוך סבל רב.

הקניית הרגלי התנהגות בטוחה לילד ויצירת סביבה בטוחה למרחב פעולה עבורו, מאפשרים לילד לגדול ולהתפתח בבריאות ובבטחה. את הביטחון בשמירה על חיי הילדים יכול לספק קורס עזרה ראשונה עבור המטפלות והורי הילדים והתינוקות. הורים צריכים לדעת כי בכל יום, ישנן שלל סכנות אשר אורבות לילדיהם, שעליהם הם רוצים לשמור יותר מכל.

טביעה, התחשמלות, פגיעה מחפצים חדים או כבדים, הרעלה, כוויות ועוד הן רק חלק מהסכנות הללו. קורס עזרה ראשונה יעניק להורים ולמטפלות כלים להתמודד עם מצבי החירום הרפואיים הנפוצים בקרב ילדים ותינוקות.

בנוסף, חשיבות העזרה הראשונה הינה קריטית – שכן סיוע רפואי ראשוני הולם יכול להציל חיים, ולמנוע נזק כבד וגדול למערכות הגוף השונות, עת ההמתנה לסיוע הרפואי.

מעוניינים בקורס עזרה ראשונה? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

עזרה ראשונה לגיל הרך – שווה חיים שלמים

למרבה ההפתעה, על אף העובדה שידע בהגשת עזרה ראשונה והחייאה הוא ידע מציל חיים, מספר גדול של אנשים בוחרים להימנע מלהקיף את עצמם ברשת ביטחון יציבה עבורם ועבור ילדיהם. הסיבות להימנעות מרכישת הידע החשוב הזה יכולות לנוע מתפיסת החיים השכיחה והשגויה מן היסוד של “לי זה לא יקרה” ועד  חוסר מידע אינפורמטיבי טריוויאלי שמציב עובדה, שקורס עזרה ראשונה הוא ידע נגיד אשר אפשר ללמוד אותו בכל שלב בחיים המקצועיים שלנו כבוגרים.      

במידה והורים רבים או מטפלות יאלצו להתעמת עם השאלה: “האם תדעו מה לעשות כשתינוקכם, חלילה, מפרכס, מכחיל, נחנק או טובע באמבט?” רובם המוחלט של ההורים והמטפלות בישראל ישיבו, לצערנו, בשלילה. נתון נוסף הוא שפעולת הצלה בתינוקות וילדים המבוצעת מוקדם מונעת תמותה באחוזים גבוהים בהרבה מאלה של מבוגרים.

נזכיר כי מרבית תאונות הילדים מתרחשות בבית, המקום בו הם אמורים להיות הכי בטוחים. נוסף על כך, את מרבית היום מבלים הילדים והתינוקות עם המטפלות. לכן, הסבירות שמטפלת תיחשף לאירוע בטיחות אף גבוה מזה שהורה ייחשף לאירוע מסוג זה.

ההורים מפקידים את הדבר החשוב להם מכל בידי המטפלות. לפני חינוך, תזונה והקניית ערכים להתפתחות הילדים והתינוקות על המטפלות לדעת להתמודד עם מצבי החירום הרפואיים הנפוצים בקרב הילדים והתינוקות ולשמור על חייהם. קורס העזרה הראשונה עבור המטפלות יוכל למלא צורך זה ואף לתרום לביטחון העצמי של המטפלות בעת הטיפול בילדים ובתינוקות.

מהו קורס עזרה ראשונה למטפלות ומה המחיר?

המחיר של קורס עזרה ראשונה למטפלות משתנה בהתאם לסוג הקורס אותו תבחרי לעבור. מטפלות נדרשות לעבור קורס בסיסי, כזה שעלותו מסתכמת בכמה מאות שקלים. מצד שני יהיו תמיד מטפלות שירצו להרחיב את הידע ואת ההסמכה כדי להעניק סיוע רפואי קצת יותר רציני. במקרה כזה כל קורס וכל דרישה נוספת עשויים לייקר את המחיר ולשנות אותו. שלא נדבר על כך שהמחירים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובתקופות הזמן השונות. המחיר לקורס עזרה ראשונה עבור מטפלות מתחיל מכמה מאות שקלים ויכול להגיע עד כמה אלפי שקלים. מבחינתך אין דבר יותר חשוב מאשר להיות מסוגלת להעניק סיוע רפואי מציל חיים במידת הצורך.

כיצד קורס עזרה ראשונה יעזור לך בעתיד?

אומנם את תעברי קורס עזרה ראשונה למטפלות בגלל שאת הולכת לעבוד בתור מטפלת עם ילדים. אך עלייך להבין כי מדובר על קורס שהכלים שתרכשי בו עשויים לשמש אותך בכל רגע בחיים. בין אם את נמצאת במקום העבודה בתור מטפלת ובין אם את נמצאת בכל מקום אחר. מה את תרוויחי אם תעברי קורס עזרה ראשונה? תהיה לך היכולת ויהיה ברשותך הידע הנדרש להעניק סיוע רפואי בכל מקום בו תהיה. בין אם תשבי יחד עם המשפחה, תלכי ברחוב או תהיי במקום כזה או אחר בעולם. את הידע שאת רוכשת בקורס עזרה ראשונה אף אחד לא יכול להעלים ממך. 

מעוניינים בקורס עזרה ראשונה? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

לסיכום

חשיבותו של קורס העזרה הראשונה אינה מוטלת בספק. יש להדגיש כי מדובר בלימודים קצרים למדי, אשר יכולים להציל חיים, בייחוד חיים של ילדים בגיל הרך. קורס העזרה הראשונה למטפלות יוכל לספק שקט נפשי להורי הילדים והתינוקות וחשוב מכך יעזור למטפלות לשמור, לטפל ולהגן על אותם ילדים ותינוקות ברגע האמת בעת אירועי בטיחות מסכני חיים.

קפיצה לתוכן מעניין

בואו ללמוד יותר! הצטרפו לקורסים שלנו ברחבי הארץ: 054-2444533

נשמח לשמוע ממכם
רוצים ללמוד יותר? להזמין סדנא אליכם לבית או להגיע אלינו לכיתות הלימוד ברחבי הארץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עזרה ראשונה לרופאי שיניים

קורס עזרה ראשונה לרופאי שיניים הינו חשוב במיוחד שהרי שלל מצבי חירום יכולים לצוץ תוך כדי טיפול שיניים שגרתי. לכן, רופאי שיניים נדרשים לעבור קורסי עזרה ראשונה על בסיס קבוע כדי להחזיק בידע העדכני ביותר.

הקורס אותו עוברים הרופאים מחולק ל2- סוגים, ותלוי האם מדובר ברופא שיניים כירורג המטפל בהרדמה, או רופא מרדים
בלי קשר, או לא:

  1. קורס עזרה ראשונה סטנדרטי.
  2. קורס ACLS.
היכן עוברים את הקורס?

אנו בחברת ניתאי מציעים לכם 2 אפשרויות לנוחותכם:

  • הגעת מדריך עד אליכם למרפאה – חוסכים זמן ונסיעות ומקבלים מחיר משתלם במיוחד לכל צוות המרפאה
    (בהזדמנות זו יוכל המדריך לבדוק שתיק העזרה ראשונה שקיים אצלכם במרפאה עדכני ואין בו ציוד פג
    תוקף).
  • הגעה לקורסים שלנו ברחבי הארץ – יוכל להתאים בעיקר לרופאים ללא צוות רחב העובדים לבד.

מי צריך לעבור?: רופא שיניים, שינניות וסייעות.

מקבלים תעודה?

בהחלט. מוכרת ומאושרת.

מלאו את הטופס לשמיעת פרטים נוספים ללא התחייבות!
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× איך אפשר לעזור?