facebook
לוגו ניתאי גדול
מאושרים משרד הבריאות
אמון הציבור
בעלי תו אמון הציבור
ספק משרד הביטחון
מספר ספק: 0011024925

קורס עזרה ראשונה למטפלות

להיות מטפלת לגיל הרך = להיות אמא שנייה 

לחשיבותה של המטפלת לגיל הרך אין שיעור. תפקידה הוא לתרום להתפתחות הילד, לעזור לו לפתח את הכישורים המוטורים והחברתיים שלו ולמעשה לתפקד כמעין אמא שנייה כשהורי הילד נמצאים בעבודה. השנים הראשונות של הרך הנולד, מוכרות לכולנו כאחת התקופות המורכבות ביותר בחייו של ילד. כל אמא ובאופן כללי זוג הורים, תמיד יזכרו את הפעוט הראשון שהם הביאו לעולם והיו צריכים לטפל בו.

המציאות ה”לא נעימה” וההתייחסות הנדרשת כלפיה

 בכל שנה נפצעים בישראל בלבד מאות אלפי ילדים באירועי בטיחות. פציעות של ילדים גורמות כאב וסבל פיזיים ונפשיים, הן לילדים שנפצעים, והן לבני משפחותיהם. מרבית מההיפגעויות בקרב ילדים – מקורם בתאונות בית ופנאי.

לעיתים, במקרה החמור, אירוע הבטיחות עלול להסתיים חלילה בנזק בלתי הפיך ואף במוות. לכן , בייחוד בגיל הרך המטפלות מבצעות תפקיד חשוב בשמירה על בטיחות הילדים. מודעות לסכנות ותשומת לב מספקת של המטפלות יכולים למנוע הרבה מן התאונות ולחסוך סבל רב.

הקניית הרגלי התנהגות בטוחה לילד ויצירת סביבה בטוחה למרחב פעולה עבורו, מאפשרים לילד לגדול ולהתפתח בבריאות ובבטחה. את הביטחון בשמירה על חיי הילדים יכול לספק קורס עזרה ראשונה עבור המטפלות והורי הילדים והתינוקות. הורים צריכים לדעת כי בכל יום, ישנן שלל סכנות אשר אורבות לילדיהם, שעליהם הם רוצים לשמור יותר מכל.

טביעה, התחשמלות, פגיעה מחפצים חדים או כבדים, הרעלה, כוויות ועוד הן רק חלק מהסכנות הללו. קורס עזרה ראשונה יעניק להורים ולמטפלות כלים להתמודד עם מצבי החירום הרפואיים הנפוצים בקרב ילדים ותינוקות.

בנוסף, חשיבות העזרה הראשונה הינה קריטית – שכן סיוע רפואי ראשוני הולם יכול להציל חיים, ולמנוע נזק כבד וגדול למערכות הגוף השונות, עת ההמתנה לסיוע הרפואי.

עזרה ראשונה לגיל הרך – שווה חיים שלמים

למרבה ההפתעה, על אף העובדה שידע בהגשת עזרה ראשונה והחייאה הוא ידע מציל חיים, מספר גדול של אנשים בוחרים להימנע מלהקיף את עצמם ברשת ביטחון יציבה עבורם ועבור ילדיהם. הסיבות להימנעות מרכישת הידע החשוב הזה יכולות לנוע מתפיסת החיים השכיחה והשגויה מן היסוד של “לי זה לא יקרה” ועד  חוסר מידע אינפורמטיבי טריוויאלי שמציב עובדה, שקורס עזרה ראשונה הוא ידע נגיד אשר אפשר ללמוד אותו בכל שלב בחיים המקצועיים שלנו כבוגרים.      

במידה והורים רבים או מטפלות יאלצו להתעמת עם השאלה: “האם תדעו מה לעשות כשתינוקכם, חלילה, מפרכס, מכחיל, נחנק או טובע באמבט?” רובם המוחלט של ההורים והמטפלות בישראל ישיבו, לצערנו, בשלילה. נתון נוסף הוא שפעולת הצלה בתינוקות וילדים המבוצעת מוקדם מונעת תמותה באחוזים גבוהים בהרבה מאלה של מבוגרים.

נזכיר כי מרבית תאונות הילדים מתרחשות בבית, המקום בו הם אמורים להיות הכי בטוחים. נוסף על כך, את מרבית היום מבלים הילדים והתינוקות עם המטפלות. לכן, הסבירות שמטפלת תיחשף לאירוע בטיחות אף גבוה מזה שהורה ייחשף לאירוע מסוג זה.

ההורים מפקידים את הדבר החשוב להם מכל בידי המטפלות. לפני חינוך, תזונה והקניית ערכים להתפתחות הילדים והתינוקות על המטפלות לדעת להתמודד עם מצבי החירום הרפואיים הנפוצים בקרב הילדים והתינוקות ולשמור על חייהם. קורס העזרה הראשונה עבור המטפלות יוכל למלא צורך זה ואף לתרום לביטחון העצמי של המטפלות בעת הטיפול בילדים ובתינוקות.

לסיכום

חשיבותו של קורס העזרה הראשונה אינה מוטלת בספק. יש להדגיש כי מדובר בלימודים קצרים למדי, אשר יכולים להציל חיים, בייחוד חיים של ילדים בגיל הרך. קורס העזרה הראשונה למטפלות יוכל לספק שקט נפשי להורי הילדים והתינוקות וחשוב מכך יעזור למטפלות לשמור, לטפל ולהגן על אותם ילדים ותינוקות ברגע האמת בעת אירועי בטיחות מסכני חיים.

קפיצה לתוכן מעניין

בואו ללמוד יותר! הצטרפו לקורסים שלנו ברחבי הארץ: 054-2444533

נשמח לשמוע ממכם
רוצים ללמוד יותר? להזמין סדנא אליכם לבית או להגיע אלינו לכיתות הלימוד ברחבי הארץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עזרה ראשונה לרופאי שיניים

קורס עזרה ראשונה לרופאי שיניים הינו חשוב במיוחד שהרי שלל מצבי חירום יכולים לצוץ תוך כדי טיפול שיניים שגרתי. לכן, רופאי שיניים נדרשים לעבור קורסי עזרה ראשונה על בסיס קבוע כדי להחזיק בידע העדכני ביותר.

הקורס אותו עוברים הרופאים מחולק ל2- סוגים, ותלוי האם מדובר ברופא שיניים כירורג המטפל בהרדמה, או רופא מרדים
בלי קשר, או לא:

  1. קורס עזרה ראשונה סטנדרטי.
  2. קורס ACLS.
היכן עוברים את הקורס?

אנו בחברת ניתאי מציעים לכם 2 אפשרויות לנוחותכם:

  • הגעת מדריך עד אליכם למרפאה – חוסכים זמן ונסיעות ומקבלים מחיר משתלם במיוחד לכל צוות המרפאה
    (בהזדמנות זו יוכל המדריך לבדוק שתיק העזרה ראשונה שקיים אצלכם במרפאה עדכני ואין בו ציוד פג
    תוקף).
  • הגעה לקורסים שלנו ברחבי הארץ – יוכל להתאים בעיקר לרופאים ללא צוות רחב העובדים לבד.

מי צריך לעבור?: רופא שיניים, שינניות וסייעות.

מקבלים תעודה?

בהחלט. מוכרת ומאושרת.

מלאו את הטופס לשמיעת פרטים נוספים ללא התחייבות!
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× איך אפשר לעזור?